Zmenšiť textZväčšiť text

Stolnotenisový turnaj 2011

03.04.2019

V sobotu 19. marca 2011 sa v našej obci konal 1. stolnotenisový turnaj, organizovaný obecným úradom, na podnet pána starostu Ing. Petra Kováčika.

Nový nádejný projekt, ktorého cieľom bolo pritiahnuť pozornosť mládeže a vytiahnuť ich spred PC či TV, nájsť spôsob, ako sa prísť odreagovať od bežných problémov, oprášiť tajné zbrane, no hlavne zabaviť sa, stretnúť tváre, ktoré boli doposiaľ známe možno len z počutia, obchodu či autobusovej zastávky.

Motiváciou mal byť pohár starostu obce!

No nebolo to celkom tak!

Ako sa ukázalo, nebol to len márny pokus, ale naozaj skvelý nápad ako dostať mnohých našich priateľov nielen do pohybu, ale aj do výbornej nálady!

Do turnaja bolo prihlásených takmer 40 súťažiacich rôznej vekovej kategórie!

Ti najmladší, no najodvážnejší chlapci a dievčatá súťažili v kategórii do 15 rokov a podali obdivuhodné výkony!

Druhú-najväčšiu skupinu tvorili stolnotenisoví machri, ktorí vo svojej kategórii od 15 do 40 rokov predvádzali naozaj majstrovské umenie! Výborné bolo, že do turnaja sa zapojili a rovnocenne bojovali aj chlapci zo ZSS v Krškanoch!

No nedalo sa zahanbiť ani nežné ženské pohlavie, ktoré vo svojej kategórii vytvorilo síce len miniskupinu, ale zato hrdinsky a hlavne s úsmevom bojovalo o všetky pohľady svojich fanúšikov

Prekvapením turnaja boli súťažiaci 4. kategórie - páni od 40 do 90 rokov, ktorí predviedli skvelé výkony, závideniahodnú kondíciu a športového ducha a s prehľadom sa mohli vyrovnať svojim mladším kolegom!

Atmosféra, ktorá tu vládla bola ozajstným zážitkom! Bezproblémový priebeh hier nás rýchlo preniesol do finále, v ktorom sa stretli vo svojich kategóriách: Peťko Škula a Patrik Mišovič, Peter Horniak a Viliam Horňák, Katka Števková a Mária Cibulová a pán Štefan Petráš a Slavomír Homola. Vyrovnané výkony sa postarali o napínavé finále. Nakoniec však bolo rozhodnuté a 1. miesta patrili: Patrikovi Mišovičovi, Peťovi Horniakovi, Márii Cibulovej a Štefanovi Petrášovi.

Poháre pána starostu mali svojich majiteľov, ceny boli rozdané, ale najdôležitejšou a najvzácnejšou výhrou bola skutočnosť, že naša obec má novú tradíciu! Tradíciu, ktorá bude podporovať staré, ale aj nové talenty, každoročne vítať čoraz viac súťažiacich a ešte viac fanúšikov, a aj takýmto spôsobom spájať generácie a prehlbovať medziľudské vzťahy!